NZOZ Zakład Pulmonologii Sp. z o.o.

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /pulmo/templates/pulmostrony/functions.php on line 177

Oddział Pulmonologiczny

Informacja dla pacjentów

Oddziału Chorób Płuc

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego prosimy o kontakt WYŁĄCZNIE TELEFONICZNY pod nr 32 285 44 30  w sprawach

- odbiór wyników badań
- informacja o stanie zdrowia pacjentów
oddziału - udzielana tylko osobie upoważnionej przez pacjenta

Pacjenci oczekujący na przyjęcie na Oddział wpuszczani będą bez osób towarzyszących.

Zakładu Pulmonologii w Tarnowskich Górach świadczy usługi medyczne w ramach stacjonarnej opieki medycznej, zakontraktowane w Narodowym Funduszu Zdrowia. Hospitalizujemy rocznie średni około 1500 pacjentów ze schorzeniami dróg oddechowych. W głównej  mierze są to chorzy na przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (dawniej używano nazwy przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc), astmą oskrzelową, rozstrzeniami oskrzeli, różnymi postaciami chorób śródmiąższowych w tym pylicą płuc, zapalenia płuc i opłucnej, choroby nowotworowe, a także ciężkie postacie niewydolności oddechowej będące ich następstwem.
Oddział dysponuje 36 nowoczesnymi łóżkami szpitalnymi ze swobodnym dostępem do tlenu, salą zabiegową i stanowiskami do prowadzenia inhalacji środków leczniczych (nebulizatory). Prowadzeniu skutecznej diagnostyki służy wyposażenie w nowoczesny sprzęt, taki jak 5 bronchofiberoskopów (sprzęt do oglądania drzewa oskrzelowego i pobierania materiałów, stosowany głównie przy podejrzeniu nowotworów dróg oddechowych), w tym tzw. videobronchofibroskop pozwalający na jednoczesne oglądanie na ekranie monitora i nagrywanie obrazu. Dla potrzeb Oddziału pracuje również znajdująca się na miejscu Pracownia Diagnostyki Obrazowej wykonująca zdjęcia rentgenowskie oraz Tomograf Komputerowy pozwalający na precyzyjne wykrycie najdrobniejszych zmian w obrębie klatki piersiowej i w innych narządach wewnętrznych, jak również niezwykle pomocny przy wykonywaniu punkcji cienkoigłowych płuca. Do dyspozycji naszych pacjentów stoi również nowocześnie wyposażona pracownia spirometryczna pozwalająca oceniać sprawność wentylacyjną płuc oraz pracownia USG. Bardzo ważnym elementem poprawnej diagnostyki jest również precyzyjnie pracujące laboratorium analityczne i mikrobiologiczne. Na Oddziale Pulmonologicznym, we współpracy z Ośrodkiem Domowego Leczenia prowadzimy także kwalifikację pacjentów do ciągłej tlenoterapii domowej przy zastosowaniu aparatów wytwarzających tlen, czyli koncentratorów tlenowych.
Dowodem prawidłowego, dynamicznego rozwoju, a co za tym idzie wzrostu prestiżu Oddziału jest stale rosnący poziom zadowolenia Naszych pacjentów rozszerzanie zakresu świadczonych usług i obejmowanie nim coraz liczniejszych obszarów naszego województwa.

 

Oddzial Pulmonologiczny - Izba przyjęć:
tel.: 32 285 44 30
od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku

Pracownia Polisomnografii (bezdech senny):
tel.: 32 285 44 30
od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku

© 2017 NZOZ Zakład Pulmonologii Sp. z o.o.